Hiszpania

Hiszpania to jeden z krajów europejskich, które od dawna cieszą się ogromną popularnością, zauważalną przede wszystkim w sezonie letnim. Wynika to z jej położenia nad Morzem Śródziemnych, które zagwarantowało dostęp do atrakcyjnych plaży wraz z ciepłą i czystą wodą, a także z wieloma możliwościami rozrywki, zarówno dniem, jak i nocą – mów się, że kraj ten nigdy nie zasypia. Nie ma co się dziwić. Liczne restauracje, bary i kluby przede wszystkim w miejscowościach typowo turystycznych są tego najlepszym przykładem.

 
Bedąc w Hiszpanii, na pewno warto odwiedzić  miasto San Sebastian, którego wartość zostanie na pewno doceniana przez pasjonatów kina. To właśnie w nim regularnie organizowany jest jeden z najważniejszych festiwali muzycznych, podsumowujących najlepszych twórców oraz ich dzieła. Do tego dochodzi unikalny klimat miasta, szczególnie podkreślany przez maksymalnie zadbaną plażę i jego otoczenie górami. San Sebastian to idealne miejsce na spędzenie swoich wakacji w sposób zarówno aktywny, jak i bierny – na pewno spotka się ze sporym zainteresowaniem wielu osób pasjonujących się hiszpańskimi klimatami.

 
Na uwagę zasługuje także Malaga. Kojarzona jest ona przede wszystkim z Picasso oraz Banderasem, chociaż nie oznacza to, że tylko osoby zainteresowane kulturą czy sztuką znajdą w niej coś dla siebie. Wszystko dzięki jej bezpośredniemu położeniu nad Morzem Śródziemnym. Atrakcyjne piaszczyste plaże sprawiają, ze odpoczynek nad wodą należy do niezwykle przyjemnych i pozwala uzupełnić zapasy pozytywnej energii, która wystarczy na bardzo długo.

 
Nie można także zapominać o Barcelonie, drugim co do wielkości (po stolicy – Madrycie) hiszpańskim mieście. To właśnie do niej trafia najwięcej turystów, co jest spowodowane bardzo dobrze rozwiniętą siecią lotów, jaką jej port lotniczy posiada z innymi miastami na całym świecie, a także z ogromnym portem morskim. Będąc w Barcelonie, warto skupić się na jej wartości architektonicznej. Znajduje się w niej wiele budynków, które potrafią zauroczyć wielu turystów. Zalicza się do nich takie obiekty, jak na przykład Sagrada Familia, Gran Teatre del Liceu czy La Boqueria.

Leave a Reply