Meksyk

Meksyk to jeden z krajów świata, które potrafią zaskoczyć swoją różnorodnością i unikalnością. Na jednym kroku spotykamy się nieustannie rozwijającym się życiem zawodowym – licznie powstają drapacze chmur, a reklamy firm i sklepów można znaleźć praktycznie na każdej ulicy, podczas gdy zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej toczy się życie pełne zabawy, śpiewu i radości.

 

Do tego dochodzą otaczające kraj dwa oceany (Ocean Atlantycki i Ocean Spokojny) wraz z malowniczymi plażami, na których odpoczynek pod palmą jest marzeniem wielu osób.
Do Meksyku nie potrzebujemy wizy. Wystarczy posiadać paszport ważny jeszcze przez co najmniej pół roku, aby cieszyć się pobytem do nawet 180 dni. Najlepiej zdecydować się na wyjazd od grudnia do lutego – wcześniej pojawiają się huragany, które mogą zdecydowanie ograniczyć nasz pobyt.
Ofert do Meksyku jest całkiem sporo. Wielu organizatorów stara się zapewnić jak największe możliwości zapoznania się z wieloma stronami tego kraju, oferując wycieczki zarówno do miejsc historycznych, jak i tych, które wręcz zachęcają do zapoznania się z lokalną kulturą i przyłączenia się do niej przynajmniej na chwilę. Można także odpocząć na jednej z najpiękniejszych plaż, nurkując czy po prostu opalając się.

Koszt wycieczek do Meksyku waha się w przedziale od 5 do nawet 8 tysięcy. W cenę wliczone jest praktycznie wszystko – od biletów lotniczych, po przejazdy autokarem, zakwaterowanie i wyżywienie. Warto skorzystać z wycieczki objazdowej, pozwalającej na zapoznanie się z wieloma partiami Meksyku. Na uwagę zasługują przede wszystkim pozostałości po kulturze Majów, jak chociażby miasteczko Teotihucan ze swoimi Piramidami Słońca i Księżyca, czy Chichen-Itza, czyli jeden z nowych cudów świata.

 

Osoby szczególnie zainteresowane historią, mogą skorzystać z oferty wycieczek typowo pod tym kątem. Coraz więcej biur turystycznych, szczególnie poza sezonem, oferuje całkiem atrakcyjne oferty wyjazdów połączonych ze zwiedzaniem objazdowym, chociaż nie brakuje również czasu na odpoczynek na najlepszych plażach świata przy Morzu Karaibskim, Oceanie Spokojnym czy Oceanie Atlantyckim.

Leave a Reply