Włochy

Włochy potrafią zaskakiwać na każdym kroku – nie tylko swoją malowniczą przyrodą, lecz także wieloma miastami z przepiękną architekturą. Na poznanie tego kraju potrzeba przynajmniej kilka tygodni. Warto więc zaplanować swój urlop w taki sposób, aby zapoznać się z możliwie jak największą liczbą jego bardziej lub mniej znanych wśród turystów miejsc.

 
Na uwagę zasługuje przede wszystkim włoska stolica, czyli Rzym – miasto o ogromnej wartości kulturowej i historycznej. Zabytki takie, jak Koloseum, Circus Maximum czy Trevi Fountain znane są nawet tym osobom, które we Włoszech jeszcze nigdy nie postawiły swojej nogi. Miasto docenione na pewno zostanie ze względu na swój klasycystyczny klimat. Wiele budowli, które znajdują się w nim, utrzymane są w bardzo dobrym stanie i zapewniają kontakt z historią. Na pewno docenione zostaną one przez pasjonatów sztuki i architektury.

 
Romantykom na pewno przypadnie do gustu Wenecja, jedno z większych miast leżących w północnej części kraju, zaraz nad Morzem Adriatyckim. Doceniana jest ona przede wszystkim ze względu na charakterystyczną dla siebie architekturę, dzięki której znalazła się ona na Liście światowego Dziedzictwa UNESCO. Do obowiązkowych weneckich atrakcji turystycznych należy na pewno przepłynięcie na gondoli, która kilka wieków temu była w tym mieście podstawowym środkiem transportu. Warto również odwiedzić Weronę, miasto w północno-wschodnich Włoszech, kojarzące się przede wszystkim ze znanym dramatem Szekspira „Romeo i Julia”. Turyści mają w nim okazję zapoznać się z domami głównych bohaterów, które szczególnie w sezonie letnim cieszą się największym zainteresowaniem ze strony turystów w całego świata.

 
Włochy to nie tylko atrakcyjna architektura i historia ze sztuką sięgające swoimi korzeniami czasów starożytnych. To także raj dla plażowiczów, którzy na pewno znajdą ulubione dla siebie miejsce, bez znaczenia czy będzie to jedna z plaż nad Morzem Śródziemnym, czy nad Morzem Adriatyckim.  Większość z nich należy do bardzo zadbanych, gwarantujących wiele możliwości spędzania wolnego czasu oraz skorzystania z dobrze rozwiniętej bazy noclegowej działającej w bliższej lub dalszej okolicy.

Leave a Reply